Piękne, białe zęby to marzenie każdego. Często nawet najbardziej skomplikowane zabiegi stomatologiczne, mające na celu uzupełnić ubytki w jamie ustnej nie pomagają w osiągnięciu wymarzonego efektu. Pacjenci podejmują się więc wybielania zębów w domu. Niewielu z nich zdaje sobie jednak sprawę, jak destrukcyjne działanie mają metody stosowane samodzielnie i bez konsultacji ze specjalistą. Wybielanie zębów jest poważną ingerencją w szkliwo i powinno być wykonywane w profesjonalnych gabinetach. Dlaczego?

Szkodliwe działanie

Przedstawiane w Internecie sposoby, na to jak wybielić zęby często opierają się na wcieraniu w szkliwo soku z cytryny, czy mieszanki stworzonej z sody. Tymczasem wykonywane w ten sposób zabiegi nie tylko szkodliwie wpływają na samo szkliwo, lecz także maja destrukcyjny wpływ, jeśli chodzi o śluzówkę, czy dziąsła. Zawarte w stosowanych materiałach kwasy nie tylko nie wybielają zębów, lecz dodatkowo powodują ich większą podatność na przebarwienia w przyszłości. To dentysta powinien doradzić w kwestii dbania o piękny uśmiech.

Porady specjalisty

Specjaliści decydują się na wybielanie zębów za pomocą dwóch metod- mogą być to specjalne nakładki na zęby lub licówki. Pierwsza metoda zakłada wykonywanie zabiegów w domu po przygotowaniu przez specjalistę specjalnie opracowanej nakładki. Jej noszenie sprawia, że szkliwo poprawia swój odcień. Licówki to rozwiązanie dla bardziej zniszczonych zębów, których wybielanie nie przyniesie oczekiwanego efektu i konieczne jest bardziej zaawansowana korekta wyglądu.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...