Wydawać by się mogło, że stomatologia to niewielka dziedzina medycyny. Tymczasem w jej obrębie funkcjonuje wiele specjalizacji, które pomagają pacjentom walczyć o zdrowe i pięknie wyglądające zęby. Wśród nich znajduje się między innymi ortodoncja, protetyka, czy stomatologia estetyczna. Ta ostatnia bazuje na poprawie ogólnego wyglądu zębów pacjentów, którzy zgłaszają się do gabinetów ze zróżnicowanymi dolegliwościami. Jakie zabiegi wchodzą w skład stomatologii estetycznej i dlaczego warto się im poddawać?

W trosce o wygląd

Jedną z najczęściej wykorzystywanych kuracji w stomatologii estetycznej są licówki. Są to specjalne nakładki na zęby, które pomagają w ich wybieleniu i poprawie kształtu. Licówki na zęby zakłada się na stałe po uprzednim oszlifowaniu powierzchni szkliwa. Powstałe w ten sposób licówki porcelanowe to zapewnienie o nieskazitelnym uśmiechu i szkliwie pozbawionym przebarwień. Alternatywą są licówki kompozytowe, których zaletą jest fakt, że pacjent może poddać się zabiegowi ich zdjęcia.

Stosowane metody

Stomatologia estetyczna to nie tylko wybielanie zębów, lecz także poprawa ich układu i ogólnego wyglądu. To właśnie w jej obrębie wykonuje się także higienizację, czyli kurację polegającą na zdjęciu kamienia nazębnego. W porównaniu do większości zabiegów wykonywanych przez stomatologów higienizacja nie przynosi dyskomfortu pacjentowi, a wręcz pozwala mu się zrelaksować. Wszystko za sprawą specjalistycznego urządzenia, usuwającego kamień na bazie emisji ultradźwięków na powierzchnię szkliwa.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...