Dla wielu osób stan zdrowia zębów jest bardzo ważnym aspektem. Z tego powodu decydują się na regularne wizyty u stomatologów. Proponowane tam zabiegi pozwalają nie tylko leczyć widoczne zmiany chorobowe szkliwa, lecz także zapobiegać ich powstawaniu. Stomatologia estetyczna proponuje zabieg usuwania kamienia nazębnego zwany profesjonalnie jako higienizacja. Jego przebieg jest prosty, a dzięki spędzeniu kilkudziesięciu minut na fotelu dentystycznym można skutecznie obronić się przed chorobami.

Jak wygląda zabieg?

Usuwanie kamienia nazębnego to cztery proste kroki, które wykonuje higienistka stomatologiczna. W tym celu sprzęt emitujący ultradźwięki kieruje się na kamień nazębny i rozbija jego złogi na szkliwie.  Jest to bezbolesne, przez co dodatkowo powinno zachęcić pacjentów do wizyt. Drugi krok to piaskowanie zębów. Kamień na zębach jest dzięki temu starannie usuwany nawet w najdrobniejszej postaci. Następnie higienistka podejmuje się polerowania zębów oraz ich lakierowania. Wykonany w ten sposób zabieg warto wykonywać przynajmniej raz w roku- dzięki temu zęby staną się jeszcze bardziej odporne na choroby.

Dlaczego jest ważny?

Higienizacja jest ważna z wielu powodów. Obok właściwości profilaktycznych, spełnia bardzo ważną rolę usuwania szkodliwego kamienia nazębnego. Ten stanowi przyczynę chorób uzębienia i dolegliwości jamy ustnej, takich jak na przykład nieprzyjemny zapach z ust. Warto poddawać się higienizacji, zwłaszcza dlatego, że sam jej przebieg nie powoduje dyskomfortu u pacjenta.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...