Mimo tego, iż zabiegi stomatologiczne stały się coraz bardziej powszechne, a rozwijająca się medycyna proponuje coraz nowsze kuracje dla pięknego uśmiechu to niewiele osób wie, w jaki sposób możliwe jest leczenie ich zębów. Jedną z metod są właśnie licówki, które mogą być stosowane jako kuracja wielu dolegliwości. Nakładane na zęby nakładki stosowane są najczęściej w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, w których dentysta dokładnie wytłumaczy pacjentowi konsekwencje zabiegu. Te są w dużej mierze dobre.

Zabiegi z ich użyciem

Licówki na zęby zakładane są w wielu przypadkach. Najczęściej chodzi o stworzenie dla pacjenta nieskazitelnego uśmiechu. Dzięki licówkom udaje się wyrównać kształt szkliwa, a także zadbać o jego odpowiedni kolor. Zaletą tego zabiegu jest fakt, że korony mogą być zakładane na pojedyncze zęby, przez co pacjent ma możliwość zapoznania się z ich użytkowaniem. Najczęściej licówka stanowi element zakładany na zęby widoczne podczas uśmiechu. Dzięki obecnej dostępności korony na zęby wybierane są nie tylko przez osoby publiczne, lecz także przez tych, którzy cenią sobie piękny wygląd.

Właściwości materiałów

W przypadku koron na zęby materiał, z którego zostały one wykonane ma znaczenie. Licówki porcelanowe i licówki kompozytowe to najczęściej wybierane przez pacjentów materiały, które proponują różne właściwości. Licówka kompozytowa może być w przyszłości zdjęta z powierzchni zębów, jednakże nie jest odporna na powstające przebarwienia. Korona porcelanowa natomiast jest montowana przez stomatologa na stałe. Jej wygląd przypomina jednakże naturalne szkliwo i odporny jest na przebarwienia.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...