Wiele osób nie przywiązuje dużej uwagi do usuwania kamienia nazębnego. Co więcej, są też tacy, którzy o istnieniu kamienia nie mają pojęcia. Stomatologia estetyczna powstała jako dział tradycyjnej medycyny, zajmującej się zdrowiem zębów. To właśnie w jej skład wchodzi higienizacja, czyli zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego. Jest to bardzo istotny zabieg, który może ochronić pacjenta przed uciążliwymi dolegliwościami. Jak wygląda jego przebieg?
Kuracja dla zdrowia
Higienistka stomatologiczna, która podejmuje się wykonania higienizacji używa do tego specjalnego sprzętu, który emituje ultradźwięki. To właśnie dzięki nim kamień nazębny udaje się usunąć bezboleśnie. Proces rozbijania kamienia za pomocą ultradźwięków to skaling. Piaskowanie zębów to kolejny etap zabiegu. Dzięki temu kamień na zębach zostaje usunięty w dokładny sposób. Kolejne etapy higienizacji to polerowanie i lakierowanie szkliwa, by osad ciężej przylegał do szkliwa.
Wykonywane przez profesjonalistów
Mimo, iż usuwanie kamienia nazębnego nie jest bolesnym zabiegiem i nie musi być wykonywane przez dentystę to nadal stanowi bardzo poważną ingerencję w jamę ustną. Tylko dzięki profesjonalnym umiejętnościom specjalistów pacjent może mieć pewność o właściwym wykonaniu higienizacji i braku uszkodzeń szkliwa. Warto wspomnieć, że samo usuwanie kamienia powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku z uwagi na fakt odnawiania się osadu na szkliwie. Powinien o tym wspomnieć personel wybranego gabinetu stomatologicznego.
Super, polecam.
Zawsze się bałam, ale chyba czas spróbować.